Kolo 5. - Velká Jesenice 5:0 Červený Kostelec

VELKÁ JESENICE 5:0 Červený Kostelec ''B''. Poločas 3:0.

Střelci: ⚽ Patrný, ⚽ Kožený, ⚽ Hadvich, ⚽ Hanuš, ⚽ Vít.

Datum a čas: neděle 15. září 2019 17:00

Rozhodčí: Vaníček - Ježek, Prušinovský.

Počet diváků: 140

ŽK: Jakub Vít, Tomáš Tulej

Úkol před tímto domácím utkáním byl naprosto zřejmý - napravit reputaci po minulé prohře z Mezilesí, a především se vrátit na vítěznou vlnu a udržet vedoucí pozici v tabulce. Soupeřem byl rezervní tým Červeného Kostelce, který byl tvořen zejména mladými hráči, kteří se snažili hrát pohledný kombinační fotbal. Prvním střelcem utkání byl Dominik Patrný, který v 17. minutě dorazil míč z malého vápna do sítě - 1:0. Nejhezčí gól utkání padl v 31. minutě, když se nám podařilo krásnou postupnou kombinační akcí dostat až do vápna Kostelce, kde Dominik Patrný ještě nahrál před prázdnou branku Martinovi Koženému, pro kterého nebyl problém míč doklepnout do odkryté svatyně hostí - 2:0. Na poločasových 3:0 upravil ve 40. minutě Lukáš Hadvich, když trestný kop Kuby Víta hostující gólman vyrazil pouze před sebe a Lukáš s přispěním obou tyčí vstřelil gól.

Druhý poločas byl po většinu času oproti tomu prvnímu klidnější, když jsme se snažili především kontrolovat hru a zbytečně neinkasovat. Mezi 66. a 69. minutou došlo k několika střídáním a už to vypadalo, že utkání spěje ke klidnému konci za stavu 3:0. Tento dojem narušil v 85. minutě Petr Hanuš, který povedenou střelou z cca 30 metrů zvýšil na 4:0. O necelé 3 minuty později přidal pátou, a zároveň poslední, branku utkání Kuba Vít - 5:0. Šanci na zvýšení skóre měl ještě Tomáš Tulej, nicméně jeho pokus zastavila tyčka hostující branky. Utkání tedy skončilo zaslouženým vítězstvím 5:0 pro domácí Velkou Jesenici. Tento týden nás v neděli čeká utkání s nevyzpytatelným Zábrodím, které je trochu překvapivě doposud jediným neporaženým týmem a nachází se na 3. místě v tabulce.

Autor: Petr Hlávko