Fotbal Muži - první mistrovské utkání a výhra 6:0 proti Martínkovicím

VELKÁ JESENICE 6:0 Martínkovice. Poločas 3:0.

Střelci: ⚽⚽⚽ Železov, ⚽ Patrný, ⚽ Paďour, ⚽ Zelený.

Kolo: #1

Datum a čas: sobota 17. srpna 2019 17:00

Rozhodčí: Prušinovský - Hummler, Merbs.

Počet diváků: 124

První mistrovské utkání nového ročníku okresního přeboru mužů Náchodska jsme začali na domácím hřišti netradičně v sobotu. Naším prvním soupeřem byl tým z Martínkovic. Od samého úvodu utkání se nám dařilo držet více míč, nicméně vypracované šance se nám nedařilo proměňovat. Tato situace nás trochu znervózněla a po zhruba čtvrt hodině hry se začaly Martínkovice dostávat do nebezpečné blízkosti naší branky. Následujících přibližně 10 minut byla hra vyrovnaná a hrálo se hlavně mezi vápny. Vysvobozením se pro nás stala 25. minuta utkání, když se premiérovým střelcem našeho týmu v nové sezóně stal Pavel Železov, který pěknou kombinační akci v hostujícím vápně zakončil do poloprázdné branky. O necelých 5 minut později vstřelil druhý gól zápasu Dominik Patrný a tím nám dodal potřebný klid. Poslední slovo v prvním poločase měl opět Pavel Železov, který dlouhý nákop za obranu zužitkoval vskutku znamenitě - míč poslal z voleje přímo do šibenice - 3:0.

Hned na začátku druhého poločasu mohl svůj druhý gól přidat i Dominik Patrný, nicméně tváří tvář hostujícímu gólmanovi vystřelil mimo tři tyče. První branku v druhém poločase si připsal Pavel Železov, který tedy hned v premiérovém utkání nové sezóny nastřílel hattrick - 4:0. Následně se na hřiště dostal navrátilec Vojta Krčil, který tak nastoupil v jesenickém dresu poprvé od 21. dubna. Dalším střídajícím útočníkem byl Honza Paďour, kterému se podařilo pár minut po svém nástupu na hřiště přidat náš pátý gól - 5:0. Poslední slovo měl dorostenec René Zelený, který zkompletoval "kanára", když na dvakrát prostřelil hostujícího gólmana - 6:0. Hodně šancí navíc zůstalo nevyužito. Na druhou stranu je nutné uznat, že pár slibných příležitostí si připsali i hosté, kteří nepodali tak špatný výkon, jak by mohl výsledek napovídat. Zejména hlavička v druhém poločase z malého vápna jenom těsně minula svatyni domácího brankáře. Díky této výhře se nám podařilo natáhnout naši šňůru bez porážky na úctyhodných 25 zápasů! V příštím kole nás čeká velmi těžká zkouška, když v neděli zajíždíme na půdu Hronova. Začátek utkání je v 17:00.

Autor: Petr Hlávko