Fotbal Muži - 2. kolo venkovní utkání proti Hronovu.

Kolo: #2

Datum a čas: neděle 25. srpna 2019 17:00

Rozhodčí: Vaníček - Riabec, Hampl.

Počet diváků: 80

Před začátkem zápasu s Hronovem se nám konečně podařilo dotáhnout velkou posilu v osobě Kuby Víta. Novic v naší sestavě se uvedl přímo ukázkově, když hned ve 2. minutě uklidil centr od Ondry Hableho do hostující brány - 0:1. Snový začátek utkání podtrhl minutu na to Dominik Patrný, když se mu na dvakrát podařilo prostřelit hostujícího gólmana - 0:2. To, co se nám nepodařilo minulý týden s Martínkovicemi, se nám tedy v zápase s Hronovem podařilo na výbornou - dát rychlé góly. Zhruba v polovině prvního poločasu se ve velké šanci objevil Kuba Vít, jenže tentokrát se mu nepodařilo skórovat. Rychlé góly z úvodu utkání měly za následek, že jsme chvílemi přestali hrát a spoléhali se na to, že už se to nějak dohraje. Postupně se do hry začal dostávat i domácí celek, nicméně naštěstí pro nás si nevypracoval žádné velké šance. Naopak se nám podařilo přidat třetí gól do poločasu, když Pavel Železov tvrdě vystřelil z hranice velkého vápna a domácí gólman míč neudržel a ten skončil za brankovou čarou. Situaci ještě kontroloval Dominik Patrný, který doklepl míč prokazatelně do sítě, nicméně dle asistenta rozhodčího překročil balón brankovou čáru již po střele Pavla Železova - 0:3. Za tohoto stavu skončila první půle.

Zápas, který vypadal zdánlivě rozhodnutý, se v rozmezí pěti minut pěkně zdramatizoval, neboť v 57. minutě dokázal z přímého kopu chytrou střelou po zemi skórovat domácí David Kollert - 1:3. Tentýž hráč se o pět minut později dostal do našeho vápna a podařilo se mu přízemní střelou prostřelit našeho brankáře - 2:3. Domácí tým rychlé snížení na rozdíl jednoho gólu notně povzbudilo, zatímco nás nastalá situace poměrně znervózněla. Naštěstí se nám dařilo držet domácí v bezpečné vzdálenosti od naší branky, a navíc v 72. minutě přidal Dominik Patrný hlavou kýžený uklidňující gól na 2:4. Stejně jak zápas začal, tak i skončil - poslední branku utkání vsítil Kuba Vít, který byl na konci pěkné kombinační akce, když uklízel balón do odkryté brány - 2:5. Díky této výhře jsme se dostali na průběžné první místo a také jsme natáhli naší šňůru zápasů bez prohry na číslo 26. Pouze my a Machov máme po druhém odehraném kole plný bodový zisk, a právě Machov bude naším příštím soupeřem. Utkání se hraje ve Velké Jesenici tuto neděli od 17 hodin.

Autor: Petr Hlávko